Komunikaty Niewerbalne – Przykłady I Ich Znaczenie

Mowa ciała jest komunikacją niewerbalną oraz jedną z najważniejszych rzeczy, którą powinien opanować każdy, kto chce nauczyć się mentalizmu. Spotykamy się z nią każdego dnia, dlatego też prawidłowe jej odczytywanie będzie użyteczne w życiu codziennym.

Jak już mentalista opanuje czytanie mowy ciała, w rezulatcie będzie w stanie zauważyć, kiedy dana osoba jest szczęśliwa, smutna, nieśmiała a kiedy rozgniewana i odpowiednio to wykorzystać w iluzji.

Należy pamiętać, że komunikacja niewerbalna jest w znacznym stopniu wyuczona i wynika z kultury, w której występuje.

 

Mowa Ciałem – Oczy

 

Mowa Ciałem - Oczy

 

Ogólnie, im dłużej w trakcie rozmowy mamy kontakt wzrokowy ze sobą, tym więcej sympatii pomiędzy nami. Istotne jest zwracanie uwagi na źrenice, których powiększenie oznacza podniecenie lub zainteresowanie. Natomiast unikanie kontaktu wzrokowego oznacza, że dana osoba chce ukryć własne emocje i nie wykazuje zainteresowania.

Patrząc wyłącznie na oczy, czy usta mentalista jest w stanie odgadnąć wiele emocji

 

Mimika i Wyraz Twarzy

 

mimika twarzy

Nasza twarz jest wyjątkowo ekspresyjną częścią ciała. Szczególną uwagę zwracać należy na: brwi (czy brwi są uniesione, co jak wiadomo sygnalizuje zaskoczenie lub strach, czy opuszczone – dominacja lub agresja), czoło (czy jest pomarszczone, czy też gładkie), podbródek (ustawiony pewnie, czy niezdecydowanie), kolor skóry (czerwieni się, czy też nie).

 

 

Mowa Rąk – Co Zdradzają Nasze Gesty

Skrzyżowanie rąk najczęściej oznacza postawę negatywną, obronną. Gdy ludzie mają skrzyżowane ręce chcą uniknąć kontaktów i są zamknięci na nowe pomysły (poszukaj sobie innego celu do wykorzystanie swoich mentalizm sztuczek).

Rozłożone ręce i otwarte dłonie oznaczają otwartość i pozytywne nastawienie.

Kiedy osoba pochyla się do przodu, w sposób szybki podczas rozmowy, oznacza to najczęściej agresję, szczególnie, gdy występuje to wraz z oznakami niezadowolenia na twarzy.

Mentalista musi pamiętać o własnym języku ciała i odpowiednio dostosowywać go do danej sztuczki. Mentalizm jest sztuką widowiskową i często sposób, w jaki mentalista się wypowiada jest dużo ważniejszy niż to, co wypowiada.

W wielu przypadkach mentalizm sztuczka opiera się wyłącznie na mowie ciała. Przykładowo, na poniższym filmiku możemy zobaczyć jak Derren Brown wykorzystuje technikę odzwierciedlenia mowy ciała, aby zahipnotyzować przypadkową osobę i nakłonić ją do przestępstwa (w celu wyświetlenia polskich napisów kliknij ikonkę ‘subtitles’).

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *