Jak Robi To Najlepszy Mentalista Świata?

Derren Brown to bez wątpienie najbardziej znany mentalista na świecie. Urodził się w Anglii w 1970 roku, po raz pierwszy przyciągnął uwagę publiczności w 2000 roku swoim telewizyjnym show pt. “Mind Control”.

Choć niektórzy ludzie wierzą, że ma on nadprzyrodzone zdolności, Derren otwarcie przyznaje, że wszystko, co robi jest wynikiem sugestii, psychologii, hipnozy, błędnej interpretacji z niewielką ilością magii.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak mentalista tworzy swoje mentalizm sztuczki? Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej znanych sztuczek wraz z wyjaśnieniem.
Sztuczka – Karciana Sugestia

W filmie poniżej Brown stara się przekazać widzom tożsamość karty, którą trzyma w ręku.

Widz musi odgadnąć kolor oraz numer/figurę karty. Derren prosi widzów, aby pomyśleli o jasnym i żywym kolorze, jak wiadomo w kartach są tylko dwa kolory i tylko jeden z nich jest żywy i jasny (czerwony).

Następnie tworzy diamentowy kształt rękami, aby zasugerować figurę. W celu naprowadzenia na numer karty rysuje trzy kształty w powietrzu, używa trzech palców do wskazywania oraz mówi o liczbach.

Pod koniec filmu nawet robi trzy dźwięki (“boom, boom, boom”), aby dać Ci ostatnią wskazówkę w dobrym kierunku. Ta podstawowa technika sugestii jest używana bardzo często w mentalizmie.

Magia Prawa Fizyki

Na kolejnym filmie Derren Brown prosi bokserów, aby podnieśli do góry dziewczynę. W momencie, gdy dziewczyna ustawiona jest blisko do boksera nie sprawia to większego problemu.

Natomiast, gdy dziewczyna cofa się krok do tyłu i zapiera rękami na przedramionach, zmienia układ środka masy i bokser nie jest w stanie jej unieść.

Cała magia w tym przypadku opiera się wyłącznie na podstawowych prawach fizyki.

Aby poznać dokładnie techniki, które wykorzystuje Brown polecamy zapoznać się z jego książka pt. “Wyznania Magika“.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *