10 Mentalizm Sztuczek Przydatnych w Życiu

A więc chcesz nauczyć się mentalizmu? Najlepiej zacząć od prostych sztuczek, które zastosować można każdego dnia.

Odgadnij Wiek

  1. Poproś osobę, by pomnożyła pierwszą cyfrę jej wieku przez 5.
  2. Następnie niech doda 3.
  3. Powiedz, aby wynik pomnożyła przez 2.
  4. Kolejno do otrzymanej liczby musi dodać drugą cyfrę jej wieku. Teraz zapytaj, jaki numer uzyskała.
  5. Od uzyskanej liczby odejmij 6 i to będzie jej wiek!

Odzwierciedlaj Język Ciała

mentalizm, mowa ciała

Ludzie są bardziej otwarci na to, co im przekazujesz, jeśli upodabniasz się do nich.

Naśladując kogoś mowę ciała powodujesz, że osoba ta czuje się bezpieczniejsza, przez co silniejsza i bardziej przyjazna w stosunku do Ciebie.

W życiu codziennym odzwierciedlanie mowy ciała odbywa się podświadomie, pomiędzy przyjaciółmi lub w rodzinie.

Często używamy gestów, mimiki ludzi nam bliskich nie zdając sobie z tego sprawy. Świadomie replikując gesty lub postawę innej osoby możemy kontrolować jej nastawienie do nas. Umiejętność ta może okazać się szczególnie użyteczna w biznesie lub na randce.

Spraw by Uwierzyli w Kłamstwo

Jeśli chcesz, aby odbiorca uwierzył w Twoje kłamstwo, dodaj do niego żenujące szczegóły.

Na przykład, zamiast mówić: Nie, nie spotykam się z Agatą. Nie mam czasu. Spróbuj powiedzieć: Nie, nie od dłuższego czasu nie spotykam się z Agatą. Na ostatniej imprezie zapchałem jej toaletę i zwymiotowałem na kanapę, więc nie sądzę, że chce się ze mną spotkać.

Użyj Ciszy Podczas Negocjacji

Wiele osób nie czuje się dobrze, gdy druga osoba podczas rozmowy zamilczy i często zrobią wszystko, aby ten niewygodny moment milczenia przerwać. Podczas negocjacji, wykorzystaj ciszę na swoją korzyść. Tylko bądź cierpliwy, a na pewno mentalizm sztuczka zadziała i uzyskasz założony cel.

Uwolnij Głowę

Jeśli w twojej głowie utkwi piosenka, i nie możesz się jej pozbyć, pomyśl o końcu utworu, to powinno pomóc uwolnić się od piosenki.

Dotyczy to nie tylko piosenek, ale także innych zadań, których nie dokończyliśmy, pomyśl o ich zakończeniu! Wynika to z efektu Zeigarnik, który polega na tym, że zadania, które są niedokończone pozostają w głowie i są bardziej przypominane, niż te zadania, które zostały dokończone.

Potwierdź Głową Pytanie

Kiwając potwierdzająco głową podczas zadawania pytania zastosujesz sugestię i sprawisz, że druga osoba najprawdopodobniej się z Tobą zgodzi.

Wykryj Prześladowcę

mentalizm nauka

Czy kiedykolwiek masz wrażenie, że jesteś obserwowany w miejscu publicznym, na przykład autobusie czy sklepie? Udaj, że ziewasz a następnie zerknij na osobę, która Ciebie obserwuje. Jeśli osoba ta również ziewa oznacza to, że Twoja mentalizm sztuczka zadziałała, jesteś obserwowany i efektywnie zadziałałeś na podświadomość.

Daj Wybór Zamiast Rozkazu

Zamiast wydawać dziecku polecenie daj mu wybór, który sprawi, że będzie miało wrażenie, że to ono kontroluje sytuację. Na przykład, gdy chcę, aby mój syn założył buty, powiem: “Chcesz założyć buty z kropkami czy czerwone?”

Wyczytaj Kłamstwo z Oczu

Patrz w oczy podczas rozmowy, patrzenie w lewo i unikanie kontaktu wzrokowego zazwyczaj oznacza kłamstwo.

Uzyskaj Pewność Siebie

mentalizm sztuczki

Kluczem do uzyskania pewności siebie jest wejście do pokoju z założeniem, że wszyscy cię lubią.

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *